top of page

Buď zdráv, Cizinče!

Je mi ctí Tě přivítat na Akademii Měsíce a Slunce. Pravděpodobně ani pořádně netušíš, jak ses tu ocitl, či proč se tomu tak stalo. Neboj se však, brzy všechno zjistíš, postupně se Ti totiž naskytne možnost prozkoumat celý svět plný takzvaných nadpřirozených bytostí, které jsou však zde, na naší Akademii, naprostou samozřejmostí a nikomu, kdo zde už nějakou chvíli žije, nepřipadá jejich existence zvláštní.

Prve ti však musíme vysvětlit, jak to zde chodí, co se smí a co nikoliv, protože v jiném případě by ses mohl dostat do problémů, což určitě nechceš. Akademie je totiž plna nebezpečí a některá pravidla jednoduše je nutno respektovat bezvýhradně, neb v jiném případě by se Ti mohlo stát mnoho nepříjemného a v některých případech by se mohlo i stát, že bude ohrožena Tvá existence zde na Akademii...

 

Řád se zde na Akademii udržuje dle dvou různých dokumentů, které mají taktéž různou hodnotu. Hlavní je pro každého Listina pravidel Akademie Měsíce a Slunce, která je závazná a v případě jejího porušení je možné, že bude Tvé působení na Akademii s okamžitou platností přerušeno, bez náhrady ztracených dat. Dobré je tedy se s ní seznámit a minimálně pročíst celý tento článek do konce, protože jsou v něm obsaženy základní body této listiny, pokud však Tě neodrazují dlouhé články, odkaz na znění celé Listiny nalezneš pod tímto článkem. Tím druhým dokumentem je Školní řád Akademie Měsíce a Slunce, který dodržují převážně pilní studenti, kteří se obávají hněvu vyučujících. Protože právě ti na jeho dodržování lpí – a to ještě ne všichni stejně a samozřejmě, pokud Tě nikdo nechytí, žádného trestu se Ti nedostane. Proto v něm někteří studenti spíše hledají inspiraci pro své lumpárny...

Co se týče Listiny, v prvé řadě je nutné si uvědomit, cože je to ta OTRPG (online textová hra na hrdiny). Zde píšeš příběh fiktivní postavy, které vnukneš originální charakter s povahou, minulostí a vzhledem. O té si musíš uvědomit taktéž jeden důležitý fakt: Tvá postava není nesmrtelná, a i když jsi před tím, aby tvému charakteru někdo ublížil, částečně chráněn, pokud bude provokovat někoho silnějšího, může přijít ke zranění i bez tvého souhlasu, výjimečně můžou některé postavy zapříčinit i smrt (není tedy nejlepším nápadem, dělat si šprťouchlata z upírů, dlaků či magiků ba ani z tvorů žijících mimo Hrad).

 

Profil postavy si sepíšeš do registračního formuláře, který nalezneš po potvrzení přečtení tohoto textu. Profil bude zveřejněn na těchto stránkách (dostaneš se k němu, pokud v horním menu klikneš na "Postavy", popřípadě z fóra). Hra se poté odehrává na fóru, kam se taktéž dostaneš po sepsání registrace, instrukce Ti pošleme na e-mail. Důležité je si taktéž uvědomit, že nehraješ sám, takže je slušností, pokud napíšeš do místnosti, kde se již někdo nachází, abys mu dal šanci reagovat na přítomnost Tvé postavy a samozřejmostí je tomu u již rozehrané konverzace. Zároveň však nemůžeš ovlivňovat žádné z reakcí spoluhráčovy postavy, což však vše je pečlivěji vysvětleno přímo na fóru, kde mezi informacemi nalezneš konkrétně téma: "Styl psaní herních příspěvků".

Když zároveň budeš již ve hře, bylo by dobré, aby ses choval k vedení s respektem. Ano, i administrátor je člověk jako každý jiný, obyčejný smrtelník, co nemá právo se nad Tebe povyšovat, a dělat to nebude, ovšem stejně jako ke svým spoluhráčům, ani k nám bys neměl být hrubý, zvláště když Tě případně upozorníme na nějakou chybičku – však Ty můžeš slušným způsobem udělat to samé. Když budeš mít pocit, že jsme něco udělali špatně, jednoduše a slušně na to upozorni.

Prosíme zároveň, aby sis uvědomil, že hra je zcela zdarma, takže my, kteří nad její tvorbou trávíme čas, to děláme ve svém volném čase, bez toho, abychom z toho měli více než dobrý pocit. Odpusť nám tedy to, že občas aktualizujeme příběhovou linku o den později či někdy nastane krátký výpadek v žádostech kvůli naší absenci. A hlavně... neviň nás z toho, co udělali jiní hráči, protože za své příspěvky si každý uživatel zodpovídá sám a my neneseme zodpovědnost za cokoliv, co na stránky či fórum vložíte.

V rámci přehlednosti pak taktéž doufáme, že pokud se budeš nudit, protože tvá postava uvízla v konverzaci s někým, kdo zrovna není online, a napadne Tě třeba, založit si druhý herní charakter, oznámíš nám to. Pokud ten čas máš a chceš za více postav hrát, nikdy není problém, ale hodí se o tom předem informovat. Omezení tady žádné tedy dávat nebudeme, protože v této chvíli nevidíme rozumný důvod k takovému opatření. Přesto bychom rádi měli přehled, a tak by bylo dobré, kdybyste oznamovali i fakt, že třeba hraje ze stejného počítače (má stejné IP) někdo další, ať víme, že jste k nám upřímní.

O našem světě bys pak měl vědět, že je podobný tomu reálnému, pouze se nenacházíme v dosahu lidské civilizace. Vaše postavy začínají jako obyčejní lidé a budou žít v magickém Hradě, který nemá přístup k elektřině, avšak s pomocí magie je schopen jí vytvářet. I přes označení Akademie je veškerá výuka dobrovolná a pouze pomáhá Tvé postavě se rozvíjet a postupovat ve své cestě k proměně. Jeden herní den trvá aktuálně čtyři reálné týdny, jejichž rozpis naleznete na fóru v sekci Informací, měsíce jsou sloučeny s ročními obdobími (Floran, Kvetoucí měsíc; Calan, Žhnoucí měsíc; Liem, Větrný měsíc; Hiem, Ledový měsíc) a jeden trvá čtyři dny. ANNO (rok) tedy trvá celkem 448 dní. Toto si však rozhodně nemusíte pamatovat - na fóru vždy dle IRL data zjistíte všechno o aktuální denní i roční době a počasí.

A nakonec ještě něco pro ty, kteří mají vlastní projekt a rádi by se přesto zapojili i do našeho... byli bychom rádi, kdybyste byli poctiví a nekradli nám naše nápady. Nehodláme nikomu bránit v rozkvětu, avšak je základem slušnosti, abyste se prve zeptali, než něco použijete u Vás a počkali si na schválení Vaší žádosti. Zároveň po Vás jistě vždy budeme vyžadovat, abyste uvedli jako zdroj náš web.

bottom of page