Remis
Sídlo:
Vznik:
Znak:
Řecko, město Soluň
ANNO 1920 (r. 1144 od narození Krista)
Bílý měsíc a zlaté hvězdy na modrém poli.
Jak již příjmení může napovědět, tento rod má své kořeny právě v Řecku, kde se rovněž vyskytly první zmínky o čistokrevných Canidae v tomto státě a pravděpodobně také v Evropě. Faktem však zůstává, že celý rod Remis je a vždy byl zaměřený hlavně na utužování vztahů mezi jednotlivými členy, tudíž o ostatních Psovitých kdekoliv jinde příliš velké informace neměli. Až do nynějška zachované spisy se datují do doby okolo léta roku 1920, takže stáří rodu činí přes osm set let. Mezi dlaky tedy nejsou těmi nejstaršími, ale ani nejmladšími. Samotný rozkvět tohoto rodu se odehrával spolu s rozrůstáním tehdejšího Řecka. V průběhu let se rod držel převážně na území této země, a za jeho hranice se vydával jen zřídka. Střádal si své dědictví a spravoval rodinné sídlo, jenž se nachází na okraji města Soluň. I když byli a ostatně stále jsou velmi společenští, nikterak se netoužili rozprostírat po celém světě. To se změnilo roku 2600 spolu s příchodem nové generace, nových ideálů a nových plánů. Rod jako takový se rozdělil, kdy starší generace, kterou zastával nejstarší syn, zůstala, aby dohlížela na rodinné sídlo a ta mladší se vypravila na dalekou cestu. První zastávkou byla Indie, kde se oddělila první odnož, když se nejstarší dcera provdala za obyčejného farmáře. Zbývající dva sourozenci se přesunuli až do Austrálie, kde potomci jednoho z nich žijí až dodnes.
Pospolu budeme vždy stát I když vítr v různé směry bude nás vát Vždyť rodina jsme již po staletí Každému dostane se vřelé přijetí Stejná krev spojuje nás Jednotný jest náš hlas A tak ať původem jsi čistý nebo ne Neboj se, mezi své tě jistě přijmeme.
Důležité praktiky a zajímavosti
Na zachování čistokrevnosti se již v dnešní době příliš nehraje. Vztahy s lidmi jsou zcela běžnou, každodenní záležitostí, a ještě se nestalo, že by tento fakt některému členu rodiny překážel nebo dokonce vadil. Především je to díky tomu, že v celém Řecku byl a svým způsobem stále také je nedostatek jiných čistokrevných dlaků. Oproti dřívějším dobám je rod otevřený všemu a všem, nemá tudíž žádný problém navazovat vztahy s lidmi a jinými druhy dlaků. Ostatně, jsou mezi těmi nejvíce přátelskými a je tedy jen pochopitelné, že se budou snažit udržet dobré vztahy se všemi, pokud to bude jen trochu možné. S otevřenou náručí do svých řad přivítají absolutně každého, kdo prokáže, byť jen trochu respektu a dobrého srdce a to, že má pouze čisté úmysly.
Co se zachování tradic týče, dalo by se říci, že v rodu Remis panují dva odlišné názory. Zatímco ti, kdož zůstali v Řecku a mohou se považovat za víceméně přímé potomky zakladatelů trvají na tom, aby se veškeré zvyky udržely, moderní psovití ze stejného rodokmenu už toto za nutnost nepovažují. Od většiny zvyklostí již upustili jednoduše proto, že je považovali za příliš zastaralé a zcela zbytečné. I přesto však až do dnešních dní existuje jedno pravidlo, které doposud nevymizelo. Ačkoli, není to tak úplně pravidlo jako spíš formalita. Každoročně se celá rodina vrací do země původu, tedy Řecka, aby zde strávila přibližně dva týdny oslavami. Je to prakticky jediná příležitost, při které mají možnost se dát zase dohromady, a tak toho rádi využívají. Podmínkou je však dovršení dvacátého roku, tedy období, kdy jedinec již přestává být štěnětem. V podstatě jde o řádné přivítání do dospělého spolku rodiny, chcete-li. Mimo to se však chovají jako kterýkoliv jiný lidský příslušník, a to bez rozdílu. Ohledně vlastností mají celkem jasno. Každý psovitý Remis by měl mít velké srdce, být přátelský a neváhat pomoci příteli v nouzi. Tyto věci považují za samozřejmost, kterou není třeba připomínat a která je už nějak automaticky vrozená.
Bývávaly však doby, kdy tradice byly daleko přísnější a udržely se poměrně dlouhou dobu, celých pět set let. Aby se jedinec mohl účastnit, musel být však starší dvaceti let. Mezi ten nejčastější patří společný lov, jakkoliv zvláštně to může působit. Každého úplňku se všichni dospělí členové sešli v nejbližším nechráněném lese, nechali svou zvířecí stránku ovládnout tělo a vyrazili na lov. Jen málokdy však ublížili více než jednomu zvířeti. Brali to jako sport a soutěž, kdo první uloví například zajíce, vyhrál. Pakliže bylo zvíře ve stavu, kdy bylo schopné bezúhonného života, bylo propuštěno. Pokud ne, bylo řádně usmrceno a pohřbeno, aby jeho duše mohla v klidu odpočívat.
Spíše zábavnou formu pak nabývala další tradice, kterou byl souboj nejstarších potomků každé generace. V žádném případě to nebyl boj na život a na smrt, vše se neslo v soutěživém, ale stále veselém a přátelském duchu. Vesměs žádná z tradic těchto Canidae nebyla nijak přísná či důsledná, jednoduše si užívali každého dne a žili život naplno. Tak, jak to považují za správné…
Další tradicí, která se i nadále dodržuje, je slavnost Hestía (řecky Festivál Estías, Φεστιβάλ Εστίας). Je nazván po řecké bohyni Hestiá, která je známá jako bohyně domácího krbu a stala se rovněž ochránkyní tiché a svorné domácnosti. Je i bohyní pronásledovaných a vyhnaných. Jedná se o každoroční rodinný sraz, kterého se může účastnit každý člen rodu starší dvaceti let. Celá sešlost se odehrává v Řecku a zahrnuje spoustu společenských aktivit, při kterých se dlaci pobaví a případně si i zasoutěží. Nejdůležitějším aspektem je však to, že se celá rodina sejde a jsou všichni pospolu.
Rodina Remis
♔ aktuální hlava rodu
💍 manžel(ka) člena rodu
Hlavní větev rodu
Neo Remis & Emelie Remis 💍
Eliese Odell & Nicolas Odell 💍
Carlos Odell & Patricia Odell 💍
Adrian Odell
Alexis Odell
Rodina Khatri
Sophia Khatri & Reynash Khatri 💍
Rodina Remis
Estevan Remis & Helen Remis 💍
Australská větev rodu
Henry Remis & Madison Remis 💍
Elizabeth Thomas & Andrew Thomas 💍
Čestní členové rodu
... aktuálně nejsou známy informace o žádných dalších důležitých členech tohoto rodu ...